Debiutancka powieść

Czego można spodziewać się po debitach książkowych? Nigdy nie możemy być tego pewni. Czasem możemy nastawiać się na murowany sukces, ponieważ książka jest tak pozytywnie przedstawiana przez krytyków literackich. Jak się okazuje nasza ocena jest zupełnie odmienna od tej, jaką krytycy literaccy mają. W końcu nie zawsze musi nam spodobać się to, co tzw.specjalistom od literatury. Z kolei książki nisko oceniane mogą nam się bardzo podobać. Tak właśnie wyglądać może zetknięcie z debiutami literackimi. A jak to będzie w przypadku Michelle Frances, która zaprasza do czytania swojego debiutu pt. Ta dziewczyna z www.taniaksiazka.pl?

Dziwne relacje rodzinne

Główną bohaterką tej książki jest Laura. Kobieta ma poukładane życie. Młodość dawno już minęła, ale ona pomimo wszystko bardzo cieszy się swoim życiem. W szczególności, że ma dobrze poukładane życie zawodowe, czego dowodem jest kariera producentki telewizyjnej. Jej produkcje za każdym razem cieszą się ogromną popularnością, dzięki czemu można liczyć na przychylność innych osób. Na brak pieniędzy Laura nie może narzekać. Aczkolwiek nie jest to tylko jej sprawka, ponieważ kobieta ma męża z którym wspólnie prowadzi gospodarstwo domowe. Razem doczekali się bardzo pokaźnego majątku, w tym chociażby willi za granicą. Małżonkowie mają syna Daniela. Młody mężczyzna ma 23 lata, jest absolwentem medycyny i na dodatek nie może narzekać na urodę. W związku z tym, że Laura od dawna nie dogaduje się ze swoim mężem, całą swoją miłość przelewa na syna. Jej relacja z mężem to separacja… niby. Ciężko opisać to co dzieje się pomiędzy dwojgiem małżonków.

Ona trzecia

Pewnego dnia na horyzoncie pojawia się Cherry – nowa dziewczyna Daniela, którą ten poznał kiedy rozpoczynał pracę. Laura niejako jest przerażona tym, że będzie musiała podzielić się swoim synem z inną, aczkolwiek życzy Danielowi dużo szczęścia. Próbuje nawet zaprzyjaźnić się z Cherry. Tylko, że Laura czuje, iż z młodą dziewczyną jest coś nie tak. Uważa, że Cherry nie zasługuje na Daniela i to nie tylko dlatego, iż pochodzi ona z nizin społecznych. W przeciwieństwie do całej rodziny Daniela. Aby pozbyć się dziewczyny z życia syna, Laura wymyśla kłamstwo. Tylko, że jedno małe, z pozoru bardzo niewinne kłamstwo powoduje inne komplikacje i tzw.”efekt domina”. A Cherry nie jest głupia i na pewno nie da się usunąć z życia Daniela. Czy Laura będzie potrafiła rozgryźć Cherry zanim dojdzie do tragedii? Tego dowiemy się z książki “Ta dziewczyna” Michelle Frances.

Kawa zdjęcie autorstwa nakaridore - pl.freepik.com